przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Tona darów z Poręby trafi dziś w południe na Ukrainę

10 Marca 2022
87 kartonów z najważniejszymi rzeczami dla bohaterskich obrońców Ukrainy, w czwartek rano wyjechało z Poręby w kierunku miasta partnerskiego Winniki. 

Ciepłe koce, środki czystości, artykuły dla dzieci i niemowląt, a także środki medyczne, agregaty prądotwórcze, latarki specjalistyczne, power banki, materace, płaszcze przeciwdeszczowe czy też świeczki. To tylko początek długiej listy darów, które w ostatnich dniach do porębskich punktów zbiórki przynosili mieszkańcy Poręby porębscy przedsiębiorcy. Za pieniądze zbierane do puszek MOK w Porębie zakupi środki ochrony osobistej, materiały opatrunkowe i materiały obronne. Ze środków zarządzania kryzysowego częściowo zakupiono  power banki, materace, agregaty prądotwórcze i środki opatrunkowe. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na przygotowanie bazy noclegowej dla uchodźców, w tym zakup łóżek polowych.

dary- Dary segregowaliśmy od kilku dni, wszystko zostało zapakowane w pudła, opisane - mówi Katarzyna Wilk, dyrektor porębskiego MOPS-u, mocno zaangażowanego w pomoc dla walczących z rosyjskim okupantem.

dary2W czwartek 10 marca, o poranku, 87 kartonów zostało zapakowanych do auta ciężarowego, które wyruszyło w kierunku Winnik, miasta partnerskiego Poręby. 

- Liczymy, że wszystko bezpiecznie trafi do naszych przyjaciół - podkreślał Urząd Miasta w Porębie. Urzędnicy przewidują, że transport dojedzie w samo południe.

dary4

Wcześniej od przedstawicieli samorządu terytorialnego w Winnikach, burmistrz Poręby Ryszard Spyra otrzymał list z podziękowaniami za wsparcie i prośbą o pomoc humanitarną. Do listu dołączono listę potrzeb dla broniących się przed agresorem Ukraińców. 

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy pozytywnie zareagowali na nasze apele z prośbą o pomoc. Dziękuję porębianom za ich wspaniałomyślność i dary serca, dziękuję przedsiębiorcom, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury, dziękuję pracownikom Urzędu Miasta i wszystkim, którzy odpowiedzieli na potrzeby naszych walczących braci z Ukrainy. Miejmy nadzieję, że wojna jak najszybciej dobiegnie końca - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

dary

do góry