przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Skromnie, ale świeżo. W „hotelowcu” urządzono lokum dla uchodźców

19 Kwietnia 2022

Skromnie, ale świeżo. W „hotelowcu” urządzono lokum dla uchodźców

Choć trudno nazwać to remontem, dwa lokale w tzw. hotelowcu przy ul. Chopina, mocno się zmieniły. - Zaprzyjaźniona firma remontowa odświeżyła co się dało. Jej właściciel zrobił wszystko po kosztach - mówi Katarzyna Wilk, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie.

Dodaje, że o resztę postarały się m.in. pracownice MOPS-u. - Tu, gdzie coś dawało się wyczyścić - czyściliśmy, tam, gdzie trzeba było coś wymienić, pomagała nam firma budowlana Usługi Remontowe Adam Ostrowski. Słowem, za niewielką sumę, urządzone zostały dwa niewielkie lokum w „Hotelowcu”. Mają po ok. 18-19 metrów kwadratowych. Urządzona została również łaźnia z toaletą oraz wspólny aneks kuchenny - tutaj pojawiło się trochę nowych sprzętów -  mówi Katarzyna Wilk. I dziękuje wszystkim sponsorom oraz darczyńcom.

Przyznaje, że wygód nie ma, ale zawsze jest dach nad głową i bezpieczna rzeczywistość, a to dla uchodźców wojennych jest aktualnie najcenniejsze. - W planach jest urządzenie jeszcze dwóch małych lokali komunalnych przy ul. Chopina. Wszystko w miarę potrzeb. W naszym mieście przybywa już ponad 120 uchodźców wojennych. Mieszkańcy pomagają, jak mogą. Dostaliśmy wiele paczek z pomocą - podkreśla kierownik porębskiego MOPS-u.

Za pomoc dziękuję mieszkańcom Poręby, sponsorom, firmie Usługi remontowe Adam Ostrowski, przedstawicielom władz miasta oraz wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc uciekającym przed wojną w Ukrainie.

do góry