przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Wybory Młodzieżowej Rady Miasta

Burmistrz ogłosił wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Poręba

Choć to najmłodszy wiekiem organ samorządowy, ma realny wpływ na nasze miasto. Masz aspiracje, by zostać radnym Młodzieżowej Rady Miasta Poręba? Zgłoś swoją kandydaturę. Burmistrz Poręby Ryszard Spyra właśnie ogłosił wybory do rady.

 

„Zarządzam wybory do II Młodzieżowej Rady Miasta Poręba na dzień 16 listopada tego roku. Odbędą się w godzinach od 9 do 13” - czytamy w oficjalnym obwieszczeniu burmistrza Poręby Ryszarda Spyry. Głosowanie odbędzie się w szkołach, dlatego przyszli radni muszą się nieco postarać. Trzeba przekonać swoich kolegów i koleżanki, by postawili „krzyżyk” pod dobrym nazwiskiem na karcie wyborczej.

Dwa lata niesamowitego doświadczenia

Będą to drugie już wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Poręba. Warto zgłosić swoją kandydaturę, bo choć MRM to najmłodszy wiekiem organ samorządowy, młodzi radny mają wpływ na nasze miasto oraz jego mieszkańców. Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Porębie trwa dwa lata i w tym czasie młodzi porębianie zdobywają doświadczenie w byciu u władzy. Mogą zgłaszać swoje pomysły, opinie i postulaty Radzie Miasta Poręba. Działanie Młodzieżowych Rad Miast koncentruje się bowiem przede wszystkim na funkcji konsultacyjnej. - Niemniej jednak głos młodych jest bardzo ważny. To oni będą w przyszłości dbali o rozwój naszego miasta - podkreśla burmistrz Ryszard Spyra.

Pierwsza sesja odbędzie się w grudniu

Wraz z ogłoszeniem wyborów, burmistrz Spyra powołał także Miejską Komisję Wyborczą w składzie: Karolina Ostrowska - jako przewodnicząca, Natalia Dworak - sekretarz oraz Małgorzata Brzęczka jako członek komisji.

Wyniki wyborów zostaną ogłoszone 23 listopada tego roku, a na 21 grudnia zaplanowano I sesję MRM. To na niej nastąpi zaprzysiężenie młodych radnych.

Formularze zgłoszeniowe oraz wszelkie informacje dotyczące wyborów do MRM znaleźć można na BIP Urzędu Miasta Poręba, w zakładce „obwieszczenia” oraz pod linkiem:

 

https://bip.umporeba.pl/menu-przedmiotowe/ogloszenie/Obwieszczenie-Burmistrz-Miasta-Poreba-z-dnia-08-pazdziernika-2020-roku-w-sprawie-wyborow-do-II-kadencji-Mlodziezowej-Rady-Miasta-Poreba/idn:190

 

 

do góry