przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Wielki sukces! Uczniowie z Poręby mistrzami powiatu

7 Lipca 2022

Poręba może być duma. Uczniowie Zespołu Szkół zdobyli puchar w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej. Gratulujemy!

Patryk Kuczera, Adam Wnuk, Piotr Kochel, Michał Górniak, Bartosz Dworak, Damian Kuczera, Kamil Mazur, Mikołaj Kubara, Dominik Danecki, Kacper Śliwa, Oskar Machura oraz Mateusz Koper. To  skład zwycięskiej drużyny, która w czerwcu wzięła udział w Finały Powiatu w piłce nożnej chłopców.

Nie brakowało sytuacji podbramkowych

Z wielkim sukcesem! Mecz, który odbył się na terenie Orlika przy Zespole Szkół im Stanisława Staszica w Zawierciu zakończył się wynikiem 3:1 dla naszych. Rywale -  drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu z pucharem musieli się pożegnać. - Mecz był bardzo zacięty. Nie brakowało podbramkowych sytuacji i niepewnych rozegrań. Najważniejsze jednak, że się udało - podkreślają trenerzy porębskiej drużyny: mgr Mariusz Kołton i mgr Patryk Majka.

druzyna

„Żeromski” był taktyczny, ale Poręba skuteczniejsza

W podobnych słowach wypowiada się  Artur Hoffmann - Powiatowy Koordynator ds. Sportu: - Finał stał na bardzo wysokim poziomie. Prawie wszyscy reprezentanci szkół są czynnymi zawodnikami lub mieli za sobą zawodniczą przeszłość, co przełożyło się na wysoką jakość gry. Piłkarze „Żeromskiego” stosowali bardzo konsekwentną taktykę, szanowali piłkę, rozważnie prowadzili grę i mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki - komentuje Artur Hoffmann. Dodaje, że zawodnicy trenera Kołtona dynamicznie, a co najważniejsze skutecznie kontratakowali i na stratę gola odpowiedzieli 3 trafieniami.

Puchar i dyplomy w imieniu Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa wręczył Tomasz Dzierżanowski - Sekretarz Powiatu oraz Olga Szczygieł - naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie.

Serdecznie gratulujemy!

do góry