przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

W sobotę zapraszamy na Orlik. Dla Ukrainy!

25 Maja 2022

To przykład pięknej szkolnej współpracy. Porębskie podstawówki, przedszkole, zespół szkół, a także opiekunowie świetlicy środowiskowej i MOK-u zmierzą się w sportowej olimpiadzie. Dochód z wydarzenia przekażą na rzecz walczącej Ukrainy.

Bieg w workach, przeciąganie liny, tor przeszkód. To tylko część sportowych wyzwań, jakie 28 czerwca tego roku czekać będą na uczestników Olimpiady Sportowej, która na porębskim „Orliku” odbędzie się pod hasłem „Poręba dla Ukrainy”. - Mieszkańcy pomagają od samego początku wojny w Ukrainie, ale żywność, środki czystości i inne podstawowe rzeczy uchodźcom wciąż są potrzebne. Cieszę się, że porębskie placówki oświatowe tak pozytywnie odpowiedziały na apele o pomoc. Pomysł z organizacją takiej olimpiady jest wspaniały - podkreśla Katarzyna Wilk, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie.

Jakie atrakcje towarzyszyć będą porębskiej olimpiadzie? Będą animacje, kiermasz dziecięcego arcydzieła, malowanie twarzy, malowanie na folii, zabawy z bańkami mydlanymi i tworzenie kolorowych motyli na koszulkach. Ale to nie wszystko. Po południu rozpoczną się rozgrywki meczowe. Na murawie zmierzą się między innymi drużyny piłki nożnej z SP 1 i SP 2 (w godz. od 12:30 do 13:30), później o zwycięstwo z uczniami zawalczą nauczyciele (mecz piłki siatkowej).

olimpiadaZ okazji olimpiady porębski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przygotuje także kącik zdrowia. - Będzie można liczyć na porady i konsultacje, będzie można zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukry we krwi - zapraszają przedstawiciele SPZOZ Poręba.

W godz. od 18 do 20 odbędzie się talent show dla dzieci i młodzieży „ZOSTAŃ GWIAZDĄ!”. Podczas imprezy będzie można spróbować również ukraińskich specjałów. Cały dochód zebrany podczas imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby uchodźców wojennych. - 28 czerwca zapraszamy na kompleks sportowy „Orlik” przy ul. Przemysłowej - zachęcają organizatorzy. Szczegóły znaleźć można na plakatach.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf plakat olimpiada.pdf / 2.99MB
ilość pobrań: 412
plakat olimpiada.pdf 2.99MB zobacz

do góry