przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Trzech tenorów zaśpiewało dla wszystkich porębianek

13 Marca 2023
„Na zdrowie Pań” - koncert pod takim tytułem w sobotę odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Z okazji Dnia Kobiet na scenie spotkało się trzech tenorów Opery Śląskiej,

Co wynikło z takiego spotkania? Kiedy na jednej scenie spotyka się trzech tenorów - trzy prawdziwe gwiazdy Opery Śląskiej w Bytomiu - a na widowi w większości zasiadają kobiety, oklaskom nie ma końca.  W sobotę 11 marca, na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpił znany już w Porębie - Michał Borkowski, towarzyszyli mu dwaj tenorzy: Tomasz Dziwisz i Michał Dziedzic.

Panowie zostali zaproszeni przez burmistrza Poręby Ryszarda Spyrę oraz Agatę Biesiadecką, animatorkę kultury i prowadzącą cykliczne już koncerty w Porębie, która każde z takich wydarzeń okrasza „słowem o muzyce”, wprowadzając widownię w świat opery i opowiadanych poprzez śpiew historii.

Z okazji Dnia Kobiet w repertuarze nie zabrakło najbardziej znanych i lubianych hitów muzyki rozrywkowej i musicalowej. Jak bawiły się porębianki? - Znakomicie! To był bardzo kulturalny i miły wieczór. Można było odpocząć od trudów codzienności i zaszyć się w świecie muzyki - przyznawały panie obecne na koncercie.

Po występnie podsumowana została również wystawa fotograficzna „Kobiety Miasta Poręba". Przedstawione zostały wszystkie Panie, które w swoim obiektywie uwieczniła fotografka Beata Orłowska. - Wszystkim Paniom, raz jeszcze z okazji ich święta, życzę wszystkiego, co najlepsze. By swoją obecnością, mądrością i ciepłem zmieniały ten świat na lepsze - mówił burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Trzech tenorów zaśpiewało dla wszystkich porębianek

do góry