przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Tego się nie spodziewały! Jak zaskoczono porębianki w Dzień Kobiet?

12 Marca 2020

Niespodzianek nie brakowało. Po pierwsze; tegoroczny Dzień Kobiet w Porębie obchodzono… dwa dni, po drugie zaś na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury – ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich – pojawił się m.in. Zenon Martyniuk. Sprawdźcie, kto jeszcze!

Choć tegoroczne święto wszystkich Pań przypadało w niedzielę, w Porębie świętowano już w piątek i w sobotę. – Pierwszego dnia panie zostały zaproszone na wyjątkowy spektakl, drugiego dnia na wyjątkowy koncert – mówi Karolina Ostrowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, który organizował oba wydarzenia.

Miłosne perypetie Mickiewicza i Słowackiego

W piątek, 6 marca, obchodom Dnia Kobiet towarzyszyła muzyka oraz sztuka teatralna. Na scenie w MOK-u, m.in. z utworami „Święto Pań”, „Uśmiech” czy „Hej baby, baby” wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”. Następnie scenę oddano członkom Teatru „Na przekór”, który specjalnie na tę okoliczność przygotował spektakl „Literatura to nie jest tylko zasługa pióra…”. – Głównymi bohaterami widowiska stali się dwaj najbardziej znani polscy poeci: Adam Mickiewicz oraz Juliusz Słowacki. Na warsztat wzięto ich miłosne perypetie – zdradza Karolina Ostrowska. Podczas spektaklu padło kultowej już zdanie: „Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da. Baba bez chłopa jak chałupa bez płota”. W rolę Mickiewicza wcielił się Andrzej Szwed, w rolę Słowackiego – Jan Chlebowski. Sztukę wyreżyserowała Dorota Zieleniec. Panie bawiły się wyśmienicie!

Niesamowite trio!

Wyśmienicie było również w sobotę, 7 marca. Tym razem ma scenie w MOK gościliśmy Męską Grupę Wokalną – „TRIO MIO AMORE”!. Specjalnie dla wszystkich Pań wystąpili: Andrzej Kaim, Grzegorz Piłka oraz Karol Hadrych. – Występ od A do Z był przygotowany z myślą o Paniach – zapewniał pan Karol – lider Grupy. Przypominał, że „Trio Mio Amore” to nowy projekt wokalny na lokalnym rynku muzycznym. Bo choć panowie znają się od lat, pierwszy raz wystąpili w takim repertuarze.

Przebieranki na scenie

No właśnie, a skoro o repertuarze mowa, warto zaznaczyć, że na scenie pojawił się… Zenon Martyniuk, Krzysztof Krawczyk i Rudi Schubert. – To było niesamowite, panowie z Trio tak sprytnie przeistaczali się w znanych artystów, że nie mogłyśmy uwierzyć. Było przy tym dużo śmiechu, owacje na stojąco, a także bis – wspomina pani Ewa, jedna z uczestniczek wieczoru. Panie na zakończenie wieczoru, otrzymały słodkości.

– Życzę wszystkim naszym drogim mieszkankom, wszystkiego co najlepsze każdego dnia – mówi raz jeszcze burmistrz Poręby Ryszard Spyra, patron porębskiego Dnia Kobiet.

do góry