przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Seniorzy wcieli się w projektantów mody. Zobaczcie, jak wyszło!

15 Grudnia 2023

Sami je zaprojektowali i…uszyli. Estradowe stroje, wyjątkowe - bo uszyte z ekomateriałów - podczas specjalnego pokazu mody zaprezentowali seniorzy w ramach zajęć Klubu Senior+ w Porębie.

„Panienka z okienka”, Słomiany wdowiec”, „Dojrzała pomarańcza” czy też „Wystrzałowa Petarda”. Tak nazwali swoje projekty seniorzy zgrupowani wokół porębskiego Klubu Senior+. Wszystko w ramach zajęć, które odbywały się pod okiem opiekunki klubu - Agaty Muchy oraz Katarzyny Wilk, kierowniczki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie. - To był pierwszy w naszym mieście pokaz mody ekologicznej. Mamy nadzieję, że to dopiero początek tej przygody - mówi pani Katarzyna.

Seniorzy stroje najpierw zaprojektowali. Do ich „uszycia” wykorzystali odpady: worki po śmieciach, stare reklamówki, słomkowe kapelusze. W ten sposób powstała m.in. ekologiczna, ale bardzo elegancka czarna suknia ze zdobieniami w postaci dużych kwiatów, jaką prezentowała jedna z seniorek. Powstała też piękna spódnica z papierowymi wachlarzami i torebka z wytłaczanek po jajkach.

Świetnie zaprezentował się także jeden z panów. Jako „słomiany wdowiec” miał na sobie oczywiście kapelusz i beżową narzutę z juty. - Seniorzy błysnęli kreatywnością i zaangażowaniem. I choć włożyli w przygotowywanie kreacji wiele czasu i energii, mieli przy tym również mnóstwo dobrej zabawy - podkreślają opiekunowie Klubu Senior+.

Teraz ze swoją kolekcją chcą iść w świat. Pokaz mody planują powtórzyć, być można nawet poza granicami Poręby.

Życzymy im wielu pomysłów i powodzenia!

do góry