przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Niesamowite wiersze uczniów. Nagrody wręczył im burmistrz

3 Lutego 2023
Niesamowite wiersze uczniów. Nagrody wręczył im burmistrz

Nie ukrywał, że jest pod ogromnym wrażeniem nie tylko wiedzy ekologicznej, ale też kreatywności uczestników konkursu na ekowiersz. - Wszyscy jesteście zwycięzcami! - mówił burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Ekoszklarnie do własnego zasiewu, zestawy piśmiennicze, ekologiczne układanki. To tylko część nagród, które w czwartek 2 lutego, wręczył uczniom porębskich szkół włodarz miasta. - W tym przypadku wszyscy jesteście zwycięzcami, ponieważ poprzez wasz udział w konkursie ekologicznym, podnosicie świadomość konieczności dbania o nasze środowisko i o nasze miasto - zwracał się do uczniów burmistrz Ryszard Spyra.

Przysłali ponad 100 ekowierszy

Konkurs, o którym mowa, zorganizowany został w ramach projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Polegał na stworzeniu minimum 4-wersowego wiersza o tematyce ekologicznej i był skierowany do dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. - Otrzymaliśmy ponad sto prac. Ponad sto wierszy, z których większość miała nawet po kilka stron - podkreśla Agnieszka Szwaja, gminny ekodoradca.

Zawstydzili także dorosłych

Zwycięzcy i wyróżnieni mogli odczytać swoje wiersze w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, gdzie odbywało się czwartkowe wręczenie nagród. I przyznać trzeba, że wyobraźnią, kreatywnością i wiedzą ekologiczną zawstydzili także dorosłych. - Mieliśmy naprawdę ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. To było bardzo trudne zadanie - przyznawała przewodnicząca porębskiej rady miasta Elżbieta Kołodziej, zasiadająca w konkursowym jury.

Burmistrz z apelem do uczniów

- Macie ogromną wiedzę na temat tego, jak dbać o nasze środowisko, teraz waszym zadaniem jest pomagać rodzicom, babciom i dziadkom. Wspierać ich w segregacji śmieci, instruować w kwestii sprzątania po psach, tego, czym można palić w piecu - mówił do uczniów porębskich podstawówek burmistrz Spyra. Serdecznie gratulował wszystkim uczestnikom ekokonkursu.

 Poniżej publikujemy nazwiska laureatów:

 Kategoria I:

  1. Miłosz Poźniak
  2. Amelia Baran
  3. Kajetan Góral

Wyróżnienie I: Zofia Ajchenlaub

Wyróżnienie II: Marcelina Gocyła

Kategoria II:

  1. Antoni Cebula
  2. Natalia Kowolik
  3. Maja Pieróg

Wyróżnienie I: Natalia Orman
Wyróżnienie II: Nina Wasser

Nie znaleziono galerii.

 

do góry