przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Mała porębianka wygrała konkurs ogłoszony przez ogólnopolski miesięcznik!

17 Marca 2021

Jest w grupie „Zajączków”, ma bogatą wyobraźnię i niesamowite zdolności manualne. Olga Nowicka - podopieczna porębskiego przedszkola - pokonała 500 uczestników konkursu na najładniejszą maskę karnawałową.

 Rodzice pękają z dumy. Z dumy pęka też dyrekcja i grono pedagogiczne Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka. Wszystko za sprawą jednej z małych podopiecznych i konkursu ogłoszonego przez ogólnopolski miesięcznik „Bliżej przedszkola” oraz Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie. Praca Olgi Nowickiej okazała się najlepszą spośród pół tysiąca nadesłanych na owy konkurs.

Komisja postawiła na samodzielność autora

- Pierwszy raz jestem świadkiem, gdy komisja konkursowa docenia pracę w całości wykonaną przez dziecko. Bez pomocy rodziców, która często w takich przypadkach jest naprawdę duża. Olga swoją maskę wykonała własnoręcznie - podkreśla Marzena Orzoł, dyrektor porębskiego przedszkola.

Skromna, ale bezkonkurencyjna!

Mowa o masce karnawałowej, która była przewodnik tematem konkursu miesięcznika. Ta, którą wykonała mała porębianka jest niezwykle prosta: biało-niebieska, wycięta nożyczkami, delikatnie udekorowana, tak, by papier przypominał ptasie pióra. W grupie wiekowej 5-6-latków bezkonkurencyjnie zajęła pierwsze, najwyższe miejsce konkursowe.

- Jesteśmy najlepsi w kraju! Gratulujemy Ci Olga! Życzymy wielu sukcesów! Gratuluję sukcesu również Pani Annie Lipińskiej, która była opiekunem grupy konkursowej - podkreśla dyrektor Orzoł.

do góry