przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Zniszczenia na terenie MOSiR. Miasto postawi tu kamerę

13 Marca 2023

Uszkodzone siedzisko jednej z ławek stojących na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie. To tylko część zniszczeń, jakich przy ul. Zakładowej dokonali wandale.

Choć teren MOSiR-u na okres zimowy jest wyłączony z użytku, ślady ludzkiej obecności są tu aż nader widoczne. Przykład? Jedną z ławek „imprezowicze” wyrwali i przenieśli pod dach budynków za basenem. Część desek jest połamana, nikt nie kwapił się nawet, by po sobie posprzątać. Na stole zostawiono „ślady” po zabawie.

Takich przykrych przykładów jest niestety więcej. Wandale zniszczyli również rynnę spustową, z której cieknie teraz woda, a na drzwiach do wyremontowanych w zeszłym roku toalet, zostawili wyraźne ślady butów. Skutek jest taki, że miasto przed otwarciem sezonu letniego, poza standardowymi przygotowaniami i konserwacją sprzętów, wyłożyć będzie musiało dodatkowe pieniądze na naprawy zniszczeń, których dokonali tutaj chuligani.

- Podejmiemy zdecydowane działania mające na celu zarówno schwytanie sprawców zniszczeń, jak i przeciwdziałanie kolejnym tego typu nieodpowiedzialnym zachowaniom - zaręcza burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dodaje, że niebawem w okolicy budynków MOSiR-u znajdzie się dodatkowa kamera miejskiego monitoringu, kolejne akty wandalizmu będą zatem rejestrowane i od razu zgłaszane na policję.

Burmistrz zaznacza, że takie zniszczenia kosztują. - Pieniądze te można byłoby wydać dużo lepiej; choćby na nowe przedsięwzięcia służące młodym czy starszym mieszkańcom. A tak, wydać musimy je na naprawę zniszczeń - mówi burmistrz Spyra. Apeluje o poszanowanie wspólnej własności, a także zgłaszanie takich zachowań odpowiednim służbom. - Interweniujmy, nie patrzy na wandalizm bezczynnie - podkreśla włodarz Poręby.

do góry