przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Zakładowej

27 Maja 2024

Od tzw. bezpiecznego przejścia dla pieszych w okolicy hotelowca do ciągu pawilonów po drugiej stronie ulicy. Niebawem wytyczona zostanie tutaj nowa przestrzeń służąca bezpieczeństwu pieszych.

Do tej pory przechodzili w poprzek terenu przeznaczonego dla samochodów. Niebawem Urząd Miasta Poręba uporządkuje przestrzeń miejską przy ul. Zakładowej. Dokładnie rzecz ujmując: od tzw. bezpiecznego przejścia dla pieszych przy hotelowcu do ciągu pawilonów handlowych po drugiej stronie ulicy Zakładowej.

- Chcemy wyjść naprzeciw pieszym. Do tej pory poruszali się po terenie, gdzie parkowały samochody, niebawem wyznaczymy im bezpieczną przestrzeń – mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej UM Poręba.

Dodaje, że w ramach uporządkowania ruchu pieszo-drogowego w tej części centrum Poręby, wyznaczone zostaną też nowe miejsca parkingowe zgodnie z obowiązującymi przepisami drogowymi.

Urzędnicy wyjaśniają także sprawę związaną z tutejszą cukiernią „Marcinkowe Okruszki”, którą opisywał „Kurier Zawierciański”. Przypomnijmy, właściciele lokalu zwrócili się do urzędu z prośbą o wydzierżawienie im miejsca na stoliki z krzesłami dla klientów.

W związku z faktem, że zaproponowali teren przy parkingu, a gmina ma plan uporządkowania tego terenu, Urząd Miasta Poręba zaproponował właścicielom cukierni atrakcyjniejszy – zielony teren od strony ul. Zakładowej. Niestety właściciele upierali się przy swoim.

 – Dbamy o naszych przedsiębiorców, niemniej jednak bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu pieszo-drogowego jest najważniejsze – podkreślają urzędnicy.

do góry