przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Zdrowo jedzą! Za to przedszkole dostało wspaniałe nowe zabawki

23 Października 2020

Podopieczni z porębskiego przedszkolna wzięli udział w projekcie PZU pod hasłem „Zdrowe Odżywianie”. Było warto! W prezencie za uczestnictwo trzylatki zostały obdarowane zabawkami za 1 600 zł. Zobaczcie, które sprawiły im najwięcej radości.

Gigantyczny food-truck, ambulans z sygnałem dźwiękowym, wóz strażacki a także opancerzony wóz policyjny - czyli wszystko to, co chłopcy lubią najbardziej. Jest też oczywiście coś ciekawego dla dziewczynek. Na przykład zestaw fryzjerski, gigantyczna kuchnia i kasa sklepowa. Porębskie przedszkole zyskało ostatnimi czasy całe mnóstwo naprawdę wspaniałych zabawek. Tylko ostatnie zakupy w tym zakresie zamknęły się w kwocie 1 600 zł. To jednak nie wszystko, bo wcześniej Fundacja PZU kupiła placówce zabawki za łączną kwotę 3 200 zł. 

Co to znaczy zdrowo jeść?

Wszystko za sprawą jednej z mam, która związana jest zawodowo ze spółką PZU. - Wspólnie napisaliśmy projekt dotyczący naszej współpracy, dzięki czemu wolontariusze Fundacji PZU już trzy razy odwiedzali nasze przedszkole. Ostatnim razem spędzili z dziećmi cały dzień pod hasłem „Zdrowe Odżywianie”. W zamian za zaangażowanie dzieci w tę ideę, nasi podopieczni zostali obdarowani zabawkami - mówi Marzena Orzoł, dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka. 

Czekolada? Maluch wolą teraz zdrowy sok

Trzylatki z grupy „Żabek” na ostatniej „lekcji” w ramach projektu poznawały owoce i warzywa. Z marchwi i jabłek powstały pyszne soki. Teraz - jak zdradza pani dyrektor Marzena Orzoł - rodzice cieszą się, że ich latorośle nie mają już takiej chętki na słodycze. - Rodzice nam donoszą, że dzieci proszą ich w domach na przykład o wyciskany sok. To świetna przemiana - podkreśla dyrektor porębskiego przedszkola. 

Wcześniej dzieci w ramach takiej zabawy z Fundacją PZU poznawały ciekawe zawody oraz przygotowywały ekologiczne stempelki z ziemniaków. Wolontariusze dodatkowo przekazali grupie całoroczne drzewko, które zdobi kącik przyrody. - Dziękujemy za wspaniałą współpracę - podkreśla dyrekcja przedszkola w Porębie. 

do góry