przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Zdjęcie z gigantycznym słonecznikiem. Tak mijają ferie w mieście!

26 Stycznia 2023
Sporych rozmiarów słoneczniki, ściana z balonów i siedzisko… w plastrze miodu. Podopieczni porębskiej Świetlicy Środowiskowej odwiedzili gliwickie Funzeum.

Tej wycieczki długo nie zapomną. Ponad czterdziestka podopiecznych Świetlicy Środowiskowej w Porębie odwiedziła gliwickie Funzeum - muzeum światła i kolorów urządzone na terenie centrum handlowego Europa Centralna. Co tam zobaczyli? Między innymi ogromne słoneczniki, plastry miodu, z których jeden pomieścić może dorosłego człowieka oraz tęczę tworzoną dzięki załamaniom światła.

Setki fioletowych balonów i świecące rybki

W jednym z pomieszczeń można było poczuć się… jak pod wodą, gdzie pływają ogromne fluorescencyjne rybki. W innym zrobić sobie zdjęcie na tle z setek balonów, lampionów, kwiatów albo serca. Wystawa łącznie zajmowała 4000 metrów kwadratowych, na których urządzono aż 50 różnych atrakcji łączących edukację i rozrywkę.

- Atrakcji rzeczywiście było tak dużo, że ciężko powiedzieć, co dzieciom podobało się najbardziej - mówi Edyta Lora-Bijak, kierownik porębskiej świetlicy środowiskowej.

Miejskie ferie z wieloma atrakcjami

Wycieczka do gliwickiego Funzeum, która odbyła się w minioną środę, była jedną z atrakcji programu ferie w mieście, jakie w tym roku wspólnie naszykował Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, miejska biblioteka i świetlica środowiskowa.

Do końca tego tygodnia na odpoczywających od szkoły młodych porębian czeka jeszcze mnóstwo bezpłatnych zajęć i atrakcji. Szczegóły znaleźć można na plakatach informacyjnych.

do góry