przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Wyjątkowa wigilia. Wzięli w niej udział potrzebujący z Poręby

21 Grudnia 2023

Dołożono wszelkich starań, by choć w tym momencie nie czuli się gorsi i samotni. W miniony wtorek Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Porębie zaprosił osoby, które na co dzień wspiera na wyjątkową wieczerzę wigilijną.

Był biały obrus, świece z choinkowymi gałązkami i tradycyjne wigilijne potrawy. We wtorek 19 grudnia sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie wyglądała inaczej niż zwykle. - Zrobiło się przytulnie i miło. Panowała domowa atmosfera - podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra, jeden z uczestników wieczerzy wigilijnej, jaką dla swoich podopiecznych zorganizował MOPS w Porębie.

Jesteście jednymi z nas, nie ma powodu, byście czuli się zmarginalizowani. Dokładamy wszelkich starań, byście nie czuli się opuszczeni  - zwracał się do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Ucztę poprzedziła część artystyczna. Wzruszająca, ponieważ na scenie w MOK-u wystąpili najmłodsi i nieco starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie. Dzięki pani dyrektor - Agnieszce Andrzejewskiej - występ udał się znakomicie. Maluchy na cymbałkach zagrały kolędy, zaśpiewały popularne pastorałki, za co zebrały gromkie brawa.

Nie zabrakło serdecznych życzeń świątecznych, które podopiecznym złożyła główna organizatorka całego przedsięwzięcia - Katarzyna Wilk, kierownik porębskiego MOPS-u. Dołączył się do nich burmistrz Ryszard Spyra oraz przewodnicząca porębskiej Rady Miasta Elżbieta Kołodziej.

Wśród gości nie zabrakło również Grzegorza Raka, Dyrektora Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Województkiego w Katowicach.

Potrzebujący dostali także paczki świąteczne, a wigilijne smakołyki mogli zapakować sobie także do domu.

do góry