przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Wnioski o „tani węgiel” do połowy kwietnia

24 Lutego 2023
Urząd Miasta w Porębie przypomina, że wnioski o zakup tzw. „taniego węgla” od gminy składać można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej najpóźniej do 15 kwietnia.

Ile ton węgla w ramach tego rządowego programu zamówiła już Poręba? Urząd Miasta w połowie lutego podsumował rządowy program wsparcia energetycznego mieszkańców. Program, w ramach którego, samorządy zajmują się sprzedażą węgla w preferencyjnej, dużo niższej niż w komercyjnych skupach, cenie.

- Do 13 lutego bieżącego roku gmina Poręba zamówiła łącznie niemal 600 ton węgla typu orzech, groszek i ekogroszek - informuje porębski magistrat. Urzędnicy zaznaczają, że węgiel prosto ze śląskich kopalni jechał do Poręby w 22. transportach, zgodnie z zapotrzebowaniem, jakie zgłaszali mieszkańcy. Tona kosztuje 2 tys zł.

Program wciąż trwa. Zgodnie z ustawą realizowany będzie do końca kwietnia bieżącego roku. Jak informuje Departament Górnictwa i Hutnictwa, wnioski o zakup węgla składać można do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej najpóźniej do 15 kwietnia.

- Apelujemy, by nie zwlekać z decyzją o zakupie węgla od gminy - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Przypominamy, że zgodnie z ustawą, w preferencyjnej cenie zakupić można 1,5 tony tego opału.

do góry