przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Wirtualne okulary i maszyna do szycia. W Porębie otwarto wyjątkową, nową pracownię dla mieszkańców!

19 Grudnia 2023

MAKERSPACE - bo tak się nazywa, to nowość, jaka już prężnie działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Gmina na uruchomienie nowej pracowni, wyposażonej m.in. w drukarkę 3D i akcesoria krawieckie, zdobyła 10 tys zł dofinansowania.

Zapisy na zajęcia krawieckie już trwają. Ale to nie koniec! W MAKERSPACE, działającej w ramach Pracowni Internetowej Orange w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, odbywać będą się także niezwykle modne w ostatnim czasie, zajęcia z drukowania 3D. Uruchomiona na początku grudnia pracownia do dyspozycji ma też wirtualne okulary oraz wiele materiałów i akcesoriów krawieckich.

Pokaz już w trakcie otwarcia

Oficjalnie 1 grudnia wstęgę przecinał burmistrz Poręby Ryszarda Spyra wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury Karolem Hadrychem. I już podczas otwarcia, młodzi porębianie, uczęszczający na warsztaty edukacyjne do Pracowni Orange pokazali z dumą, jak stworzyć brelok w programie Tinkercad i jak przygotować go do wydruku w programie PrusaSlicer.

Gadżety prosto z drukarki

Zaprezentowano również działanie  okularów Vr, programowanie w Scratchu, działanie robota Photona oraz maszyny do szycia Juno by Janome. - Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie prezentacji - mówi Marta Wcisło, przedstawicielka porębskiej Pracowni Orange.

Zaznacza, że MAKERSPACE powstała dzięki zdobytej w kwocie 10 tys zł dotacji z zewnątrz. Pieniądze zostały zagospodarowane na zakup nowoczesnego wyposażenia oraz organizację cyklicznych warsztatów z druku 3D oraz szycia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Program realizowany w ramach międzynarodowej inicjatywy Orange Digital Center.

do góry