przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Węgiel od gminy już dostępny

4 Grudnia 2022

270 wniosków o zakup węgla od gminy złożono w Porębie. Urząd Miasta informuje, że sprzedaż i odbiór węgla już są w toku.

Swój przydział - po półtorej tony w pierwszym okresie przedsięwzięcia - odebrało już około trzydziestu mieszkańców Poręby. - Realizacja programu rządowego w naszym mieście do tej pory przebiega bardzo sprawnie. Spełniliśmy wszelkie wymogi formalne, a po negocjacjach wybrany został lokalny punkt dystrybucji węgla. Aktualnie węgiel jest już wydawany. Punkt odbioru zlokalizowany jest w dzielnicy Niwki, przy ul. Kopernika 25 - informują przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

wegielPrzypomnijmy, tzw. „tani węgiel od gminy” to rządowy program, który gwarantuje zakup tego paliwa opałowego w preferencyjnej cenie. Za tonę węgla od gminy porębianie zapłacą 2 tysiące złotych, podczas gdy cena rynkowa jest dwukrotnie wyższa. - Wyszliśmy naprzeciw mieszkańcom. Każdego z nas dotykają podwyżki cen, wysoka inflacja, wysokie ceny energii - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Jak wygląda procedura odbioru węgla od gminy? Po pozytywnej weryfikacji wniosku, mieszkańcy dokonują opłaty w kasie urzędu. Tutaj odbierają też certyfikat jakości węgla. - Węgiel kupiliśmy bezpośrednio z kopalni i choć jego jakość jest gwarantowana, dodatkowo zleciliśmy pod tym kątem własną ekspertyzę. Dzięki temu mieszkańcy mają pewność, że kupują paliwo naprawdę pełnowartościowe - podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Węgiel od gminy można nabyć w partiach: do końca 2022 roku oraz od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku. Program rządowy przewiduje dwie partie po 1,5 tony dla każdego wnioskodawcy.

kostkaWszelkie uwagi zgłaszać można pod numerem 512-006-938, dzwoniąc na „Pogotowie Węglowe”, lub kontaktując się za pośrednictwem maila: wegiel@umporeba.pl

do góry