przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

W porębskiej podstawówce powstało… studio nagrań

16 Września 2022

I to bardzo profesjonalne! Nowością jest także „Laboratorium przyszłości”. Dwoma świeżymi pracowniami z dumą chwali się Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie.

Obie zostały gruntownie wyremontowane i doskonale wyposażone. To dwie nowe specjalistyczne pracownie, które od początku roku szkolnego działają w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie. - Są efektem udziału naszej placówki w projekcie „Laboratoria Przyszłości” - programie edukacyjnym finansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ,we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - mówi Agnieszka Andrzejewska, dyrektor porębskiej SP1. Dodaje, że w ramach projektu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 117 tys zł. - Na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów - podkreśla pani dyrektor.

Zrobiły pierwsze wrażenie

Szkoła, po konsultacji z uczniami, zdecydowała, że pieniądze z programu wyda na urządzenie dwóch nowych pracowni. I tak; w miejscu dawnej salki informatycznej powstało „Laboratorium przyszłości, w starej szatni uczniowskiej pojawiło się… studio nagrań.

- Pierwsze wrażenia uczniów były bardzo pozytywne i choć od rozpoczęcia roku szkolnego minęło już pół miesiąca, wciąż jeszcze z wielką radością oglądają i testują możliwości nowych sal - podkreśla Agnieszka Andrzejewska. Nic dziwnego, obie pracownie nie dość, że są świetnie wyposażone, to jeszcze po prostu bardzo ładne.

Lekcja z wirtualnymi googlami

Jak wygląda nowe „Laboratorium Przyszłości”? Są nowe obrotowe fotele, z ergonomicznie wyprofilowanymi oparciami w kolorze pomarańczowym. Przy każdym, na stoliku, jest oczywiście nowy laptop z myszką. Dodatkowo, na półkach stoją zestawy robotów Krypton 2, zestawy „Wirtualne laboratoria” z googlami i nowoczesna drukarka 3D. Uwagę zwraca też niezwykła fototapeta z robotem w roli głównej.

Profesjonalny mikrofon

Z kolei w nowym studiu nagrań stanął sporej wielkości stół z niezbędną do nagrywania aparaturą. Są też oczywiście różne typy profesjonalnych mikrofonów i aparat fotograficzny z funkcją video.

Nowe studio zostało także profesjonalnie wytłumione. Tak, by nagrywający tu swoje umiejętności uczniowie mogli pracować w spokoju, nieprzeszkadzając jednocześnie swoim kolegom.

Uczniowie rozwiną swoje pasje

Dyrekcja SP 1 podkreśla, że die nowe sale to kolejne specjalistyczne pracownie w Szkole Podstawowej nr 1, które zapewnią uczniom realizacje zajęć wynikających z podstawy programowej oraz rozwijanie pasji na zajęciach dodatkowych. - Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań - mówi pani dyrektor i dodaje: - Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii, fotografii, astronomii oraz rozwijać się wokalnie w studiu nagrań. Nowe pracownie chcemy wykorzystać do rozwijania wśród naszych uczniów pasji fotograficznej, astrologicznej, muzycznej i dziennikarskiej -.

do góry