przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

W Porębie weźmiesz darmowe lekcje gry w tenisa

21 Lipca 2023

Jeśli do tej pory grę w tenisa obserwowałeś tylko i wyłącznie przed telewizorem, nic straconego. Rakietę będzie można chwycić podczas darmowych lekcji, które w ramach akcji „Lato w mieście” organizuje gmina Poręba.

Porębskie korty serwis przeszły jeszcze przed wakacjami, podobnie jak uruchomiona trzy lata temu ścianka do gry w tenisa. Teraz Poręba wychodzi do mieszkańców o krok dalej. - Zorganizowaliśmy bezpłatne lekcje nauki tenisa ziemnego - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 10 do 13. Nie trzeba się na nie wcześniej umawiać, nie trzeba posiadać również własnej rakiety. - Cały sprzęt mam ze sobą i jest do dyspozycji wszystkich chętnych - mówi Sebastian Krzeczowski, instruktor prowadzący zajęcia. Dodaje, że naukę prowadzi od podstaw, a zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

tenisita- Warto z nich skorzystać nie tylko dlatego, by poznać podstawy gry w tenisa. Taki rodzaj ruchu wzmacnia mięśnie, poprawia krążenie, sylwetkę, koordynację ruchową, gibkość i zwinność - podkreśla Sebastian Krzeczowski. Dodaje, by chętni pamiętali o sportowym stroju i odpowiednich, wygodnych butach. - Japonki nie są wskazane - mówi z uśmiechem instruktor.

Zajęcia odbywają się przy ściance do tenisa przy ul. Zakładowej, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie.

do góry