przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Uwaga, gmina nie rekomenduje konkretnych firm świadczących usługi w ramach programu „Czyste Powietrze”!

14 Maja 2024

W miniony piątek w siedzibie OSP Poręba odbyło się spotkanie dotyczące realizacji programu „Czyste Powietrze”. – To spotkanie zorganizowała prywatna spółka. Gmina nigdy nie rekomenduje konkretnych firm, z którymi warto zawrzeć umowy – przestrzegają urzędnicy.

 

- Gmina Poręba nie ma nic wspólnego z takimi inicjatywami – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dodaje, że nasze miasto od lat współpracuje z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Gmina podpisała porozumienie w sprawie programu „Czyste Powietrze”, zaś w urzędzie funkcjonuje specjalny punkt konsultacyjny.

Gmina Poręba, w przeciwieństwie do prywatnych firm, nie rekomenduje czy wręcz narzuca, by korzystać z usług konkretnych firm oferujących np. wymianę pieca, drzwi i okien w budynku, a także prac termomodernizacyjnych.

- Nasz punt konsultacyjny pomaga m.in. w przygotowaniu wniosku o otrzymanie dofinansowania do takich przedsięwzięć z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w przypadku otrzymania dofinansowania, zajmuje się rozliczeniem owego wniosku – mówi Ewelina Matyja, pracownik Urzędu Miasta Poręba i gminny ekodoradca.

Wszystkich Mieszkańców zainteresowanych pozyskaniem informacji na temat Programu dofinansowań "Czyste Powietrze"  zapraszamy do Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Czyste Powietrze, który zlokalizowany jest w Urzędzie Miasta Poręba przy ul. Dworcowej 1, 42-480 Poręba. Tel. Kontaktowy: 32 6771355 wew. 134

 

 

Podobne wiadomości:

do góry