przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

„Uszatek” świętował 70. urodziny. Zobaczcie, jak było

12 Czerwca 2023

Mali i duzi. Wspólnie i z radością. W formie rodzinnego pikniku i nie tylko. W długi weekend Miejskie Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie obchodziło swoje 70. urodziny.

Obchody trwały dwa dni. Nic dziwnego, porębska placówka zasłużyła na dłuższe świętowanie tak okrągłej rocznicy swojej działalności w naszym mieście. W miniony piątek, 9 czerwca odbyły się oficjalne uroczystości.

Wspomnienia na ekranie

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie dyrekcja szkoły, a także zaproszeni goście - w tym oczywiście burmistrz Poręby Ryszard Spyra, radni miejscy, przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba i lokalnych instytucji, wspominali wcześniejsze lata działalności porębskiego przedszkola. Nie zabrakło programu artystycznego z okazji urodzin oraz prezentacji multimedialnej, która obudziła wiele wspomnień.

Najmłodsi dali muzyczny popis

Dzień później, w sobotę 10 czerwca, obchody 70-lecia placówki przeniosły się już na zewnątrz. Pogoda dopisała, dlatego piknik, który zaplanowano, udał się znakomicie. Kto bawił się najlepiej? Z pewnością mali podopieczni. Wielu z nich za sprawą stoiska z malowaniem buziek zamieniła się na czas zabawy w kotki i wróżki. Do lubianych przez dzieci dmuchańców - gdzie poczuć można się jak kangur - ustawiały się długie kolejki. Podobnie do stoiska z lodami i popcornem.

Tańce w pianie

Maluchy - w swoim grupach wiekowych - dały też popisy artystyczne. Jeżyki, Biedronki czy Tygryski, śpiewały na całe gardło i tańczyły ile sił w nogach. Piknik uwieńczyła natomiast impreza w pianie. - To były dla nas bardzo podniosłe chwile. W końcu nie co dzień obchodzi się urodziny, zwłaszcza tak okrągłe - mówiła dyrektor porębskiego przedszkola - Justyna Kłosowska.

Życzenia na 70-tkę

Życzenia jubilatkowi złożył także burmistrz Ryszard Spyra. - Życzę, by placówka systematycznie się rozwijała, jak i jej podopieczni. By nikomu nie zabrakło sił i energii do śmiałego kroczenia ku byciu coraz starszym i mądrzejszym - podkreślał włodarz Poręby.

Teraz wspomnienia z uroczystości oglądać można na zdjęciach z przygotowanej na uroczystość fotobudki.

Dyrekcja przedszkola serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom uroczystości.

do góry