przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Urząd Miasta w Porębie zaleca założenie aplikacji covidowej

15 Marca 2021

Pomaga chronić się przed wirusem, a co za tym idzie - chronić także naszą rodzinę. Urząd Miasta w Porębie zaleca zainstalowanie na komórkach bezpłatnej, rządowej aplikacji STOP COVID ProteGO Safe.

Jest bezpłatna, bezpieczna i dobrowolna. To nowa aplikacja STOP COVID ProteGO Safe, która pomaga w walce z koronawirusem. Z łatwością ściągnąć może ją każdy użytkownik smartfona. Teraz do jej zainstalowania zachęca Urząd Miasta w Porębie. - Warto ją mieć. Jest to zalecenie Głównego Inspektora Sanitarnego - podkreśla również Ewelina Sergiel-Błaszczyk, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu.  

Jak to działa?

Aplikacja STOP COVID ProteGO Safe monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje - pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. - Aplikacja to obok noszenia maseczek, zachowania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem - podkreśla inspektor Sergiel-Błaszczyk.

Jak ściągnąć aplikację?

Aplikację ściągnąć można bezpłatnie z internetowej strony rządowej. Znajdziemy ją pod linkiem: STOP COVID - STOP COVID - Portal Gov.pl (www.gov.pl) stop covid

Warto wiedzieć, że aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników. - Wasza prywatność jest dla nas najważniejsza - podkreślają jej twórcy.

 

do góry