przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia nowej grupy w przedszkolu

1 Marca 2021

Sale właśnie przeszły oficjalny odbiór, teraz czeka je jeszcze umeblowanie. Lada chwila Przedszkole Miejskie nr 1 w Porębie przyjmie dodatkową grupę małych podopiecznych.

Nowa grupa wychowania przedszkolnego liczyć będzie 25 przedszkolaków i ruszy z początkiem marca. - Wszystko jest już na ostatniej prostej. Pomieszczenia, w których czas spędzać będzie nowa grupa, zostały gruntownie wyremontowane. Za chwilę pojawią się tutaj meble i wszelkie niezbędne pomoce dydaktyczne - mówi Marzena Orzoł, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka, które obchodzi właśnie pierwsze urodziny nadania placówce imienia. 

Porębę wsparła Unia Europejska

Starania zmierzające do rozszerzenia oferty edukacyjnej porębskiego przedszkola miejskiego rozpoczęły się jednak wiele miesięcy temu. Od rzeczy najważniejszej - znalezienia finansowania całego przedsięwzięcia. Urząd Miasta w Porębie złożył wniosek o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Udało się! Projekt pod nazwą „Stworzenie nowych miejsc przedszkolnych w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Porębie” otrzymał ponad 403 tysiące złotych na ten cel z funduszy europejskich.

Nie tylko nowa grupa przedszkolna

Rekrutacja małych podopiecznych do nowej grupy w porębskim przedszkolu rozpoczęła się już w sierpniu. Projekt, który uzyskał dofinansowanie - poza utworzeniem nowej grupy przedszkolnej - zakłada także dodatkowe korzyści dla placówki. Przedsięwzięcie związane jest także z doskonaleniem umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycielek pracujących z dziećmi. Podjęte działania przełożą się na wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Porębie, zwiększą szanse edukacyjne dzieci, a także wpłyną na poprawę jakości wychowania przedszkolnego.

Przedsięwzięcie oszacowano na prawie 475 tys zł, z czego unijna pula wyniosła ponad 403,5 tys zł. 

Projekt jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

logo

do góry