Trwa porządkowanie zieleni. Wiosną Poręba rozkwitnie

13 Lutego 2024

Choć do wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, porządki przy zieleni miejskiej już trwają.

Systematycznie prowadzimy przycinki, ponieważ aktualnie nie trwa okres lęgowy. W miejscach, gdzie nie ma ptasich gniazd, możemy prowadzić prace tego typu – podkreśla Tomasz Turek, prezes porębskiego MPWiK.

Wycinki prowadzone są w miejscach, gdzie konary drzew stanowić mogą niebezpieczeństwo. Równocześnie trwają przycinki związane z estetyką przestrzeni miejskiej oraz planowanymi inwestycjami.

Prowadzimy je między innymi przy ul. Przemysłowej, Zakładowej i Asfaltowej – mówi prezes porębskiego MPWiK.

Zaznacza, że korony drzew przycięte zostały wzdłuż niedawno wyremontowanego chodnika przy ul. Mickiewicza, zaś przy ul. Chopina usuwane są również leciwe, nieestetyczne żywopłoty.

Drzewo po przycince na tle bloku wielorodzinnego

Przypominamy, że gmina jednocześnie realizuje program nasadzeń zastępczych. Dbamy, by w naszym mieście było dużo zieleni – mówi Renata Otręba, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poręba.

Dodajmy, że pielęgnację przeszedł również zielony teren przy nowej stacji kolejowej w Porębie. Tutaj planowane są dalsze inwestycje – w tym m.in. montaż małej infrastruktury w postaci ławek i koszów na śmieci.

Wysyłamy również ponaglenia do spółki kolejowej z prośbą o uporządkowanie działki sąsiadującej z terenem miejskim – zaznaczają urzędnicy.

Podobne wiadomości: