• język migowy
  • BIP

Trwa porządkowanie zieleni. Wiosną Poręba rozkwitnie

13 Lutego 2024

Choć do wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, porządki przy zieleni miejskiej już trwają. –  Systematycznie prowadzimy przycinki, ponieważ aktualnie nie trwa okres lęgowy. W miejscach, gdzie nie ma ptasich gniazd, możemy prowadzić prace tego typu – podkreśla Tomasz Turek, prezes porębskiego MPWiK.

Wycinki prowadzone są w miejscach, gdzie konary drzew stanowić mogą niebezpieczeństwo. Równocześnie trwają przycinki związane z estetyką przestrzeni miejskiej oraz planowanymi inwestycjami. – Prowadzimy je między innymi przy ul. Przemysłowej, Zakładowej i Asfaltowej – mówi prezes porębskiego MPWiK.

Zaznacza, że korony drzew przycięte zostały wzdłuż niedawno wyremontowanego chodnika przy ul. Mickiewicza, zaś przy ul. Chopina usuwane są również leciwe, nieestetyczne żywopłoty.

przycinki

- Przypominamy, że gmina jednocześnie realizuje program nasadzeń zastępczych. Dbamy, by w naszym mieście było dużo zieleni – mówi Renata Otręba, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poręba.

Dodajmy, że pielęgnację przeszedł również zielony teren przy nowej stacji kolejowej w Porębie. Tutaj planowane są dalsze inwestycje – w tym m.in. montaż małej infrastruktury w postaci ławek i koszów na śmieci. – Wysyłamy również ponaglenia do spółki kolejowej z prośbą o uporządkowanie działki sąsiadującej z terenem miejskim – zaznaczają urzędnicy.