przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Takiej frekwencji tu dawno nie było. W MOK-u wystąpiła prawdziwa gwiazda!

18 Stycznia 2024

Niemal 40-osobowy chór i licząca drugie tyle orkiestra tuż pod sceną. A do tego najpiękniejsze polskie kolędy w aranżacji zespołu, który zagrał już dla ok. 26 milionów widzów na całym świecie. Przenieśmy się jeszcze raz do środowego wieczoru na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Choć naszykowano prawie 350 miejsc siedzących, niektórzy i tak musieli słuchać koncertu na stojąco. Środowy występ prawdziwej muzycznej perły - Zespołu Pieśni i Tańca "ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny - miał wyjątkowo wysoką frekwencję. I trudno się temu dziwić, ta doceniana na całym świecie gwiazda regionu zawsze przyciąga liczną widownię. Wszystko za sprawą wyjątkowego kunsztu, ale też wspaniałych muzycznych aranżacji i solówek zespołu

„Śląsk” na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie wystąpił w środę 17 stycznia o godz. 18. Skład do Poręby przyjechał jednak kilka godzin wcześniej, by ustawić instrumenty i odbyć poprzedzające występ próby. - Drzwi dla gości otwarte zostały godzinę przez rozpoczęciem występu, a całe wydarzenie śledzić można było także on-line - podkreśla Karol Hadrych, dyrektor porębskiego MOK-u.

Koncert odbywał się pod hasłem „Święta Noc” i w nieco ponad godzinnym repertuarze nie zabrakło najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Było m.in. „Bóg się rodzi”. „Lulajże Jezuniu” czy też „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Muzyczne części przerywał jeden z dawnych solistów „Śląska”, który w góralskim stroju, z podhalańskim humorem opowiadał o narodzinach Dzieciątka.

Koncert zakończyły owacje na stoją oraz bis. - Dzięki Wam wszyscy znów przenieśliśmy się do świątecznego czasu - dziękował zespołowi burmistrz Poręby Ryszard Spyra, który wespół z Mirosławem Mazurem, przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego, objął patronat honorowy nad występem.

Zespoł Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny

do góry