przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Szansa dla młodych porębian! Trwa nabór do sejmiku śląskiego

2 Stycznia 2024

Jak młody i ambitny człowiek może zdobyć doświadczenie i rozwinąć swoje kompetencje? Zgłoś swoją kandydaturę do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2024-2026.

Urząd Miasta w Porębie zachęca młodych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu społecznym. Przykład? - Zachęcamy do kandydowania do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego - podkreślają urzędnicy.

Nabór do tego organu ogłosił właśnie Zarząd Województwa Śląskiego. Przypomnijmy, że kadencja sejmiku trwa dwa lata. Sam zaś proces rekrutacji kandydatów ubiegających się o mandat Radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego potrwa do 25 lutego.

Kiedy młodzi mieszkańcy dowiedzą się o tym, że znaleźli się w gronie radnych? Jak informują przedstawiciele zarządu województwa, ogłoszenie listy nowo wybranych radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego nastąpi do 22 marca 2024 r.

Kandydat na radnego musi spełniać jednak pewne warunki. Zgodnie z przepisami, to mieszkaniec naszego województwa w wieku od 15 do 24 lat. Startujący na to stanowisko musi wykazać się też działalnością na rzecz młodzieży z terenu województwa śląskiego w młodzieżowych radach jednostek samorządu terytorialnego, samorządach uczniowskich lub studenckich, organizacjach pozarządowych lub wolontariacie.

- W przypadku osób niepełnoletnich zgodę na pracę na rzecz Rady wyraża rodzic lub opiekun prawny - podkreślają przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego.

Zgłoszenia kandydatów na radnych dokonywane są przez:

  • młodzieżowe rady gmin lub młodzieżowe rady powiatów z terenu województwa śląskiego;
  • samorządy uczniowskie szkół ponadpodstawowych lub samorządy studenckie.

Dodatkowych informacji w sprawach związanych z naborem i wyborami  do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2024-2026 udzielają pracownicy departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach (tel. 032 77 40 596, e-mail: , )

fot. arch. UMWS Tomasz Żak fot. arch. UMWS Tomasz Żak

do góry