przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Sukces Mobilnego Punktu Spisowego. Stanie kolejny!

1 Lipca 2021

Już w najbliższą sobotę - 3 lipca - w naszym mieście stanie kolejny zorganizowany przez porębskich urzędników Mobilny Punkt Spisowy. Podczas pierwszej takiej akcji, punkt cieszył się dużym powodzeniem.

Niemal 50 osób - w tym i tacy, którzy spisywali całą swoją rodzinę - wzięło udział w piątkowej akcji Urzędu Miasta w Porębie. Spisać można się było w trakcie pilniku „Od jutra luz”, który 25 czerwca odbył się na Orliku pod honorowym patronatem burmistrza Poręby Ryszarda Spyry. Zadaszone parasolami stoisko spisowe stanęło tuż za furtką do obiektu. Wcześniej przez trzy godziny działało na terenie porębskich basenów. Teraz, po sukcesie pierwszej takiej akcji, urzędnicy zapowiadają kolejną.

mobil1Kolejna akcja już w sobotę

Urzędników pomagających wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, będzie można spotkać podczas oficjalnego otwarcia porębskiego kąpieliska już w najbliższą sobotę 1 lipca. Stanowisko spisowe czynne będzie w godzinach od 12 do 14. - Każdy może spisać siebie i członków swojej rodziny. Prosimy o zabranie ze sobą numerów PESEL wszystkich domowników - zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

mobil2Przypominamy, że udział w Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Można to zrobić samemu w zaciszu swojego domu, stanowisko spisowe funkcjonuje także w Urzędzie Miasta Poręba. - Jeśli ktoś nie ma do dyspozycji komputera, tutaj może z niego skorzystać - mówi Ewa Nowak z UM Poręba.

mobil3Do kiedy trzeba się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 prowadzony jest od 1 kwietnia. Zakończyć ma się 30 września bieżącego roku. Co ważne, tegoroczny spis realizowany jest następującymi metodami: obowiązkowo metodą samospisu internetowego oraz uzupełniająco: metodą wywiadu telefonicznego i metodą wywiadu bezpośredniego.

 

do góry