przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Strażacy interweniowali przy ul. Rzecznej. Sytuacja jest już opanowana

7 Lutego 2024

Intensywne opady deszczu spowodowały cofanie się wody z odpływów przy ul. Rzecznej. We wtorek na miejscu pracowali porębscy strażacy-ochotnicy i służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

- Sytuację szybko udało się opanować - mówił obecny na miejscu Tomasz Turek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.

Tłumaczy, że cofnięcie się wody z odpływów przy ulicy Rzecznej spowodowały obfite opady deszczu, a co za tym idzie – podwyższenie się poziomu Czarnej Przemszy. Cofająca się woda naniosła na jezdnię sporo szlamu, dlatego służby miejskie z pomocą strażaków ochotników z OSP 2- Górka, przy pomocy łopat i taczek, we wtorek usuwały błoto z nawierzchni.

- Akcja poszła bardzo sprawnie, szybko pozbyliśmy się szlamu z ulicy Rzecznej, dzięki temu znów poruszać można się tutaj bezpiecznie – zapewnia Tomasz Turek.

Równocześnie wzdłuż ulicy Rzecznej trwały przycinki drzew. To prace pielęgnacyjne, które mają na celu przygotowanie miejskiej zieleni na zbliżającą się wiosnę, a w efekcie poprawę zielonego wizerunku naszego miasta.  

do góry