przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Strażacy dostali nowy sprzęt. Za 50 tys zł!

28 Stycznia 2021

Będą mogli działać sprawniej, a co za tym idzie - skutecznie ratować ludzkie życie i dobytek. Ochotnicza Straż Pożarna z Poręby otrzymała właśnie sprzęt warty niemal 50 tysięcy złotych.

Tuż po świętach Bożego Narodzenia - 28 grudnia minionego roku, miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Poręby. Sprzętu sfinansowanego z puli Funduszu Sprawiedliwości (którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości) oraz ze środków naszej gminy.

- Nowy sprzęt znacznie poprawi jakość funkcjonowania naszej jednostki i pomoże nam się rozwijać, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców - podkreślają strażacy z OSP Poręba.

osp

O jakim sprzęcie mowa? Na liście pilnych zakupów znalazły się między innymi: piła szablasta, przecinarka do cięcia stali o betonu, rozpieracz kolumnowy wraz z zestawem końcówek, zestaw dysków sygnalizacyjnych w walizce, parawan do osłony miejsca wypadku oraz ofiar wypadku wraz z taśmami odblaskowymi oraz pachołki drogowe. Strażacy za pieniądze z dotacji doposażyli się  również w hełmy i specjalistyczne stroje ochronne. Wszystko kosztowało niemalże 50 tys zł. 

osp2

Za pośrednictwem swojego profilu facebook’owego strażacy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania ww. sprzętu. Między innymi: burmistrzowi Poręby Ryszardowi Spyrze, Radnym Powiatu Zawierciańskiego Marii Milejskiej oraz Karolowi Hadrychowi, a także bryg. Arturowi Łągiewce - Komendantowi Powiatowemu PSP w Zawierciu. 

logo

do góry