przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Siedem worków nakrętek pomoże małej Oliwce

16 Czerwca 2021

To już kolejna tak duża porcja plastikowych nakrętek, które trafią do rodziców chorej na  rdzeniowy zanik mięśni dziewczynki. Wszystko dzięki wspólnej akcji Poręby i jej mieszkańców. Miasto postawiło serduszka, a porębianie dzielnie wrzucają do nich nakrętki.

Uzbierać aż siedem worków plastikowych nakrętek po napojach to nie lada wyczyn. - Porębianie po raz kolejny udowadniają, że można na nich liczyć. Pomagają potrzebującym a jednocześnie segregują odpady wykazując się ekologiczną postawą - mówi z dumą burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

serce2

Teraz te siedem worków nakrętek trafi do rodziców walczącej z rdzeniowym zanikiem mięśni rocznej Oliwki Hyli z Boguchwałowic. Będą mogli oddać je w ręce firmy recyklingowej, która w zamian za ten gest przekaże sumę na leczenie dziewczynki. To - jak podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie - druga transza nakrętek, która dzięki mieszkańcom naszego miasta wesprze rodzinę Hyla.
serce1Walka o Oliwkę trwa już prawie rok - większość jej życia! - Przez ten rok, każdego dnia i w każdej sekundzie walczymy o zdrowie, sprawność i życie naszej córeczki. Każdego dnia patrzymy też, jak SMA zabiera jej coraz więcej, a my nie możemy zrobić nic więcej... Nic, poza błaganiem o wsparcie, by Oliwka jak najszybciej dostała terapię genową - mówią jej rodzice.

Dziewczynce do uzbierania na najdroższy lek świata, służący terapii z SMA, brakuje już niewiele. Swój „grosz” przelać można za pomocą strony internertowej:

Pomoc dla Oliwki

Nakrętki do serduszek zbierane są nieprzerwalnie. Jedno z nich stanęło na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury, niedaleko fontanny. Drugie w centrum Poręby, przy sklepie Biedronka. - Zachęcamy do dalszego udziały w akcji zbierania nakrętek. Nie wymaga to wiele wysiłku, a zrobić możemy wiele dobrego - apelują przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

do góry