przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Sesja on-line? Urząd szykuje udogodnienia

11 Stycznia 2021

Urząd Miasta w Porębie zamierza rozszerzyć system transmitowania sesji Rady Miasta on-line. Trwają prace nad wyborem optymalnego, nowego systemu audio.

Każdy, kto chce na bieżąco śledzić życie naszego miasta, może robić to bez problemu. Bezpiecznie, siedząc wygodnie w zaciszu swojego domu. Konkretnie rzecz ujmując: za pośrednictwem internetu, uczestnicząc w internetowych transmisjach sesjach Rady Miasta Poręba.

Słuchacze skarżyli się jednak, że transmisje są zbyt ciche. Problem polegał na tym, że sesje odbywają się na dużej powierzchni - w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, dodatkowo zaś radni mieli mikrofony, które nie oddawały całego spektrum dyskusji.

Teraz się to zmieni. - Chcemy wprowadzić nowy system audio. Aktualnie prowadzimy dialog z firmą specjalizującą się w tego typu usługach. Wszystko po to, by wybrać sprzęt i możliwości najbardziej optymalne - mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Poręba.

Inwestycja zostanie przeprowadzona na wniosek radnych oraz słuchaczy. Przedsięwzięcie wiąże się również z ustawowym obowiązkiem gminy - w zakresie informowania mieszkańców o sposobie prowadzenia polityki lokalnej. 

Co ważne, w nowym systemie audio będzie możliwość automatycznego transkrybowania głosu na tekst. Przypomnijmy; sesje Rady Miasta Poręba transmitowane są w systemie on-line, na żywo. Wystarczy, że wejdziemy w kafelek „Nagrania z sesji” na kanale youtube.pl, by na bieżąco śledzić politykę lokalną. 

do góry