przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Sala jak z bajki. Zobaczcie sami!

13 Kwietnia 2022

Porębska Świetlica Środowiskowa ma nową atrakcję dla swoich podopiecznych. Wyjątkową. - Bo jak z bajki - mówią maluchy.

Do niedawna zwykły pokój, teraz miejsce zupełnie wyjątkowe. Z mnóstwem wyjątkowych światełek, podświetlanym basen z piłeczkami, projektorem oraz… zapachami. To nowa 

Sala relaksu i swobodnej myśli, stworzona na ostatniej kondygnacji w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, z myślą o podopiecznych Świetlicy Środowiskowej.

Projekt obejmował zarówno roboty budowlane (gruntowny remont pomieszczenia), jak i montaż urządzeń. Jest ich tu bez liku. Co znalazło się na wyposażeniu nowej Sali? Między innymi: baldachim światłowodów, lustro akrylowe na płycie, pufa do odpoczynku relaksacyjnego typu Island, tor świetlno-dźwiękowy 8-polowy, tablica świetlna, basen o wym. 200x200cm z podświetlanymi piłeczkami, kurtyna światłowodów oraz tunel nieskończoności tapicerowany. W środku jest też m.in. kolumna wodna sterowana pilotem, projektor - Laserowy Kosmos, wieża do odtwarzania muzyki relaksacyjnej, wytwornica baniek z płynem oraz zestaw do aromaterapii.

- Dzieciaki mają mnóstwo frajdy z przebywania w nowej Sali. Mogą tu miło spędzić czas, świetnie się bawić i rozwijać swoje zmysły - mówi Edyta Lora-Bijak, reprezentująca porębską Świetlicę Środowiskową.

do góry