przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Rodzina z Winników zamieszkała przy ul. Chopina

8 Maja 2022

Partnerstwo polega przede wszystkim na pomocy. Udowodniła to Poręba. Jedno z mieszkań przy ul. Chopina 8 udostępniła uchodźcom z Winników na Ukrainie - swojego miasta partnerskiego.

Urządzono go skromnie i niedużym kosztem, ale bezpieczny dach nad głową jest przecież nie do przecenienia. Mowa o lokalu przy ul. Chopina 8, które Urząd Miasta w Porębie zarezerwował dla potrzebujących mieszkańców Winników, miasta partnerskiego Poręby, zlokalizowanego w obwodzie lwowskim. - Kilka dni temu lokal został przekazany matce z dwójką dzieci: córką i synem, którzy przed wojną uciekli razem ze swoją babcią - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Dodają, że mieszkańcy Winników są bardzo wdzięczni za wszelką pomoc.

Wcześniej, w marcu tego roku, miasto wysłało do swojego miasta partnerskiego niemal 90 kartonów z rzeczami, o które pilnie prosił w liście przesłanym na początku wojny w Ukrainie mer Winników. - W dużej mierze były to dary do mieszkańców Poręby - zaznacza Katarzyna Wilk, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie.

 Wśród darów znalazła się żywność, środki higieniczne i medyczne, a także m.in. paliwo dla bohaterskich Ukraińców działających w ramach obrony terytorialnej. MOPS w Porębie wciąż apeluje jednak o pomoc. - Dary zostały przekazane, a przebywający w naszym mieście uchodźcy wojenni wciąż potrzebują podstawowych rzeczy. Aktualnie jest to ponad 120 osób: głównie matki z dziećmi -  podkreśla kierownik porębskiego MOPS-u.

 

do góry