przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Radni jeszcze nie w sali sesyjnej

21 Września 2023

W związku z przedłużającym się remontem miejskiej biblioteki, sesje Rady Miasta Poręba odbywają się w innym z pomieszczeń Miejskiego Ośrodka Kultury. - Zapraszamy do śledzenia ich on-line - mówi przewodnicząca.

Regały ze stosami książek. Tak aktualnie wygląda sala sesyjna Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Powodem jest trwający od kilku miesięcy remont Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na czas prowadzenia tu prac budowlanych, woluminy przeniesiono o kilka metrów - do sąsiadującej z biblioteką sali sesyjnej. Co z tym idzie, przenieść musieli się też porębscy radni - do pokoju nr 28 MOK.

Sytuacja miała już wrócić na swoje miejsce, ale przedłuża się remont porębskiej biblioteki. - Prace budowlane dobiegły końca, czekamy teraz na elementy wyposażenia w tym m.in. 24 nowe regały na książki (duże i małe), nowe biurko z laptopem i drukarką, biurko do zaplecza, stół wraz z sześcioma krzesłami, który przyda się w trakcie realizowanych na terenie biblioteki warsztatów i spotkań oraz szafy aktowe - wylicza Angelika Kubaczyńska z Urzędu Miasta Poręba.

Oznacza to, że kolejne sesje Rady Miasta Poręba w dalszym ciągu odbywać będą się w pokoju nr 28. - Apelujemy do wszystkich tych, którzy chcieliby się im przyglądać lub przysłuchiwać, by korzystali z możliwości on-line. Warunki w miejscu, gdzie aktualnie prowadzimy spotkania, nie pozwalają na zbyt wielu gości. Za niedogodności przepraszamy - mówi w imieniu całej rady jej przewodnicząca Elżbieta Kołodziej. Dodaje, że wiele wskazuje na to, iż grudniowa sesja odbędzie się już we właściwej lokalizacji, czyli w sali sesyjnej.

Urząd Miasta przypomina, że sesje - zarówno w czasie rzeczywistym, jak i nagrań archiwalnych - dostępne są na stronie miasta Poręba, w zakładce „Rada Miasta”, „Nagrania z sesji”.

do góry