przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Radiowy odczyt wodomierzy w naszym mieście

10 Września 2020

Został wdrożony w 2012 roku. Od tej pory liczba nakładek radiowych w Porębie wzrosła do 2006 sztuk. Oznacza to, że około 70 procent wszystkich obsługiwanych przez spółkę miejską wodomierzy w mieście ma możliwość dokonania odczytu bez konieczności wysłania tam pracownika.

Kto zaopatruje mieszkańców Poręby w wodę? To zadanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Spółka dostarcza wodę do około 2915 odbiorców z terenu naszej gminy i oczywiście sprawdza jej zużycie. - Kiedyś odczyty robili nasi pracownicy, od kilku lat rozwijany jest system radiowego odczytu wodomierzy - mówi Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK. 

Radiowy odczyt wodomierzy w Porębie został wdrożony w 2012 roku. - Od tamtej chwili do dnia dzisiejszego funkcjonuje już około 2006 nakładek radiowych, co daje około 70 procent wszystkich obsługiwanych wodomierzy bez potrzeby wizualnego odczytu wodomierza - podkreśla Mariusz Grabarczyk.

W zabudowie domków jednorodzinnych spółka posiada 1130 nakładek radiowych, w mieszkaniach w zabudowie blokowej - 730 nadajników, w firmach działających na terenie gminy Poręba - 114. - Ponadto posiadamy 32 nadajniki na głównych wodomierzach spółdzielni mieszkaniowych na terenie naszego miasta - podsumowuje prezes MPWiK. Dodaje: - W praktyce radiowa metoda odczytu wodomierzy sprawdza się w 100 procentach, pracownik nie musi wchodzić na posesje, aby odczytać faktyczny stan zużycia wody -.

MPWiK ciągle rozwija taki system. - Cały czas dokładamy wszelkich starań, by coraz większa liczba mieszkańców posiadała radiową możliwość odczytu wodomierza - podkreślają w spółce. 

 

do góry