przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Porębskie przedszkole wśród trzech w całej Polsce

12 Maja 2022

- To spory sukces - mówi dyrekcja porębskiego „Uszatka”. Przedszkole jako jedno z zaledwie trzech w całej Polsce zakwalifikowało się do projektu „Erasmus+”.

- Projekt Erasmus+ skierowany jest głównie  do szkół, dlatego też niezmiernie cieszymy się z faktu, że nasze przedszkole jest jednym z trzech przedszkoli w Polsce, które uzyskało akceptację Narodowej Agencji w Warszawie - mówi Marzena Orzoł, dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Porębie im. Misia Uszatka.

I choć „Erasmus+” kojarzony jest głównie z możliwością międzynarodowej wymiany uczniowskiej, w tym przypadku dotyczy wyjątkowego kursu dla nauczycieli. - Złożyliśmy wniosek pod nazwą  „Wyższe kompetencje - lepsze możliwości” i uzyskaliśmy akceptację. Oznacza to, że nasi nauczyciele w czerwcu tego roku wezmą udział w 5-dniowym kursie pt: „Koncepcje edukacyjne w czeskim przedszkolu” - wyjaśnia dyrektor Orzoł.

Dodaje, że na realizację projektu porębska placówka uzyskała kwotę 3951 euro, a przedsięwzięcie będzie realizowany w Czechach. - Kurs ma na celu zwiększenie wiedzy kadry edukacyjnej przedszkola z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych u dzieci, metod pracy z dziećmi poprzez udział w zagranicznej mobilności - dodaje Marzena Orzoł.

W czasie trwania tego szkolenia poruszane będą zagadnienia takie jak: m.in. wielokulturowość i wielojęzyczność dzieci w placówkach przedszkolnych, metody i formy pracy, które sprzyjają integracji oraz innowacyjne metody pracy z dziećmi (m.in. doceniana przez rodziców metoda Montessori).

Na kurs w ramach projektu „Erasmus+” do Czech pojedzie trzech nauczycieli z Poręby.

 

do góry