przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Poręba z kolejnym grantem. Na co przeznaczy 20 tys zł?

18 Października 2023

To kolejny sukces naszej gminy w ostatnich tygodniach. Tym razem Poręba wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zdobyła 20 tys zł z funduszy zewnętrznych.

Niedawno informowaliśmy o tym, że nasza gmina zdobyła niemal 50 tysięcy złotych grantu w konkursie Polskiego Funduszu Rozwoju. Dzięki temu przez cały rok będzie możliwość bezpłatnego testowania aplikacji e-Obywatel.

Teraz Urząd Miasta Poręba znów ma dla mieszkańców dobrą informację.

Gmina Poręba znalazła się wśród 20. najlepszych projektów konkursu grantowego Fundacji BGK „ Generacja 6.0”. Dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, pozyskano 20 tys zł na aktywizację mieszkańców naszego miasta w wieku senioralnym - mówi Katarzyna Wilk, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie.

Pieniądze dla seniorów

Na co przeznaczone zostaną pieniądze z grantu?

Gównym założeniem projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów poprzez aktywizację społeczną, ruchową i kulturową. W ramach tego projektu, dzięki zdobytym środkom finansowym, zakupiony zostanie sprzęt do rehabilitacji grupowej oraz warsztatów krawieckich - mówi Katarzyna Wilk.

To szansa dla seniorów. Służąca ich zdrowiu i rozwojowi - dodaje kierownik porębskiego MOPS-u.

Jesteśmy wzorcem dla innych gmin

Poręba w ostatnim czasie odnotowuje kolejne sukcesy w zakresie zdobywania środków zewnętrznych. W minionym tygodniu informowaliśmy, że pomyślenie dla naszej gminy zakończyła się 8. edycja programu rządowego „Polski Ład”. Urząd Miasta w Porębie aplikował wówczas o dofinansowanie na trzech poziomach programu. Udało się pozyskać aż ok. 7,5 mln zł (co stanowi 95 proc. kosztów całej inwestycji) na budowę kanalizacji przy ulicach Roździeńskiego, Wiejskiej i Wojska Polskiego.

To kolejny dowód na rzetelną pracę całego urzędu, a przede wszystkim Referatu Środków Pomocowych i Rozwoju, który zgodnie ze swoją nazwą, na bieżąco i systematycznie poszukuje i śledzi wszelkiego rodzaju możliwości dotyczących takich właśnie źródeł finansowania - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

do góry