przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Poręba współorganizatorem Turnieju o Puchar Kinder Joy of Moving

31 Maja 2021

Wierzą, że szczęśliwe dziecko dzisiaj, stanie się lepszym dorosłym jutro. A nic nie daje przecież takiej radości jak ruch w połączeniu z zabawą! W myśl tej zasady Poręba wspólnie ze spółką Ferrero organizuje wyjątkowy turniej siatkarski.

Sportowe wyzwania, radość gry i umiejętność pracy zespołowej. To Turniej o Puchar Kinder Joy of Moving - mini siatkówki chłopców w kategorii trójek o Mistrzostwo Województwa Śląskiego. Półfinałowe rozgrywki odbyły się w sobotę 22 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie. Co ciekawe, organizacja tak wysokiej rangi zawodów jest kontynuacją szerszych działań szkoleniowo-organizatorskich z Klubem Aluron CMC Warta Zawiercie.

Zaplecze, którego nie mają w całym powiecie

Hala sportowa przy porębskiej szkole podstawowej jako jedna z niewielu w Powiecie Zawierciańskim posiada trzy pełnowymiarowe boiska, przedzielone kotarą do siatkówki, wraz  z zapleczem, a konkretnie rzecz ujmując - wygodną szatnią dla zawodników. - Dzięki takiemu rozwiązaniu młodzi zawodnicy mogli rywalizować w bezpiecznych warunkach - podkreślają organizatorzy turnieju. W zawodach uczestniczyli młodzi siatkarze z rocznika 2010 i młodsi z klubów całego województwa Śląskiego, min: Bielska Białej , Częstochowy, Gliwic, Radlina, Jaworzna, Zawiercia, Jastrzębia, Będzina i Bolesławia.

foto

Uzyskali awans do finału

Nie zabrakło również zawodników reprezentujących Szkołę Podstawową nr 1 w Porębie i Akademię Aluron CMC SP 1 Poręba. Paweł Gruszka i Oliwier Kocot wraz ze swoim zespołem uzyskali awans do finału, który odbędzie się w dniu 30 maja w Mikołowie. W drodze do triumfu nasi zawodnicy wygrali z zespołami z BBTS Włókniarz III oraz pojedynek wewnętrzny z Aluron CMC Warta Zawiercie II. Za pomoc w organizacja turnieju dziękujemy burmistrzowi Poręby Ryszardowie Spyrze. Zawodnikom i trenerom gratulujemy bardzo dobrego wyniku sportowego. Trzymamy kciuki za osiągnięcie w Turnieju Finałowym o Mistrzostwa Województwa Śląskiego równie wysokich miejsc!

foto

„Kinder Joy of moving” to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero. U podstaw programu leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom oraz młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, iż w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi”.

do góry