przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Poręba walczy z dzikimi wysypiskami

16 Września 2020

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji likwiduje kolejne dzikie wysypiska w naszym mieście. Na leśnych terenach na Fryszerce, gdzie ostatnio jest ich najwięcej, zamontowana została kamera. Wszelkie próby podrzucania śmieci będą zgłaszane na policję.

Plastikowe butelki, opakowania, a nierzadko także śmieci większych gabarytów: stare opony a nawet połamane meble. Takie odpady znaleźć można na terenach leśnych w naszym mieście. Niestety, bo przecież za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi i tak wszyscy płacimy.

- Komuś może się wydawać, że podrzucając śmieci do lasu zaoszczędzi. Wręcz przeciwnie. Gmina ponosi koszty likwidacji takich dzikich wysypisk, za co ostatecznie płacimy my wszyscy - mieszkańcy Poręby - mówi Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. 

Niedawno spółka miejska zlikwidowała duże wysypisko na terenie Fryszerki. Wywieziono kontener śmieci. - Po uprzątnięciu została zamontowana kamera i oświetlenie. Póki co mamy tutaj spokój. Wcześniejsze dwie próby zaśmiecania tego terenu zostały zgłoszone na policję - zaznacza prezes porębskiego MPWiK. 


Spółka przypomina, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK) czynny od poniedziałku do piątku (oraz w ostatnią sobotę miesiąca  w godz. 7-15) pozwala mieszkańcom oddać bezpłatnie odpady segregowane. Także te większych gabarytów. PSZOK znajduje się na terenie MPWiK w Porębie przy ul. Ks. Franciszka Pędzicha 12. 

do góry