Poręba uczciła Święto Konstytucji

4 Maja 2022

Wolne i niezależne państwo to w dzisiejszej sytuacji międzynarodowej wartości nie do przecenienia. Poręba o nich pamięta. Uczciła Święto Konstytucji.

Porębskie obchody trzeciomajowe miały tradycyjny charakter, mimo to podkreślano, że w obecnie panującej w naszej części Europy sytuacji wojny w Ukrainie, mają one charakter wyjątkowy. - Takie wartości jak wolność, niezależność czy demokracja zapisana w konstytucji nabrały na znaczeniu - podkreślano w Porębie.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji ojczyzny, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Porębie. Następnie przedstawiciele Urzędu Miasta i Rady Miasta Poręba, na czele z burmistrzem Ryszardem Spyrą, udali się pod pomnik zadedykowany Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny. Tutaj, jak co roku, złożono symboliczne wiązanki, zapalono znicze.

Obchodom Święta Konstytucji towarzyszyli przedstawiciele porębskich placówek oświatowych - młodzież niosła sztandary - a także przedstawiciele straży pożarnej, spółek i miejskich instytucji.