przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Poręba na żywo transmituje sesje Rady Miasta.

8 Lutego 2022

Zobacz transmisję z sesji porębskiej Rady Miasta

Poręba na żywo transmituje sesje Rady Miasta. I choć taka możliwość funkcjonuje w naszym mieście od 2019 roku, teraz gmina wchodzi w kolejną fazę.

Pierwsza e-sesja Rady Miasta Poręba odbyła się 25 marca 2019 roku. Była to dość przełomowa data w historii porębskiej samorządności, nie tylko dlatego, iż po raz pierwszy można było śledzić obrady radnych bez konieczności wychodzenia z domu. Nowością był m.in. fakt, że podczas tej próbnej e-sesji radni głosowali za pomocą programu komputerowego, a na stole mieli laptopy. - To kwestia dostosowania się do ustawy, ale również wejście w XXI wiek - podkreślali radni. Dodawali, że dzięki głosowaniu za pomocą laptopów nie będzie już mowy o pomyłce przy liczeniu głosów.

Teraz transmisje sesji RM wchodzą w kolejny etap. - Sesje znikają z youtube. Będą transmitowane poprzez serwer dedykowany. Dzięki takim zmianom wypełnione zostaną wymogi formalne oraz te związane z bezpieczeństwem - wyjaśnia Kamil Kowalik z Urzędu Miasta Poręba.

Zmieni się również szata graficzna towarzysząca transmisjom sesji. Radni zabierający głos będą podpisani imieniem i nazwiskiem, pojawi się również dodatkowa tabela z wynikami głosowań.

Przypominamy; aktualnie, w związku z dużym ryzykiem pandemicznym, radni spotkają się na tzw. sesjach zdalnych. Oznacza to, że widzieć mogą się za pośrednictwem swoich komputerów i łącza internetowego.

Sesje transmitowane są na żywo, mieszkańcy mają również dostęp do nagrań archiwalnych, w zakładce „nagrania z sesji” na www.umporeba.pl

Ostatnią sesję prześledzić można tutaj.

 

 

do góry