przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Poręba będzie miała ładowarkę do aut

23 Czerwca 2022

I to całkiem za darmo! Jak to możliwe? Urząd Miasta w Porębie wziął udział w konkursie Fundacji Lepsza Jakość Życia. I został jednym ze 124 beneficjentów programu.
 

Ekologia coraz większej rzeszy mieszkańców województwa śląskiego leży na sercu. Dbać o naszą planetę, środowisko naturalne, a co za tym idzie - komfort życia przyszłych pokoleń, można drobnymi kroczkami. Jedni zbierają plastikowe nakrętki, inni oszczędzają wodę, jeszcze inni, by nie produkować spalin - wybierają auta elektryczne.

Teraz ich właściciele będą mogli ładować je także w Porębie. - Miło jest nam poinformować, że wzięliśmy udział w konkursie i wygraliśmy ładowarkę elektryczną do aut - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

W pierwszym naborze konkursu „Ładowarka w każdej Gminie” ze 584 złożonych wniosków, wybrane zostały 142 Jednostki Samorządu Terytorialnego, w których powstaną punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Wśród nich jest właśnie Poręba.

Co teraz? - W ciągu najbliższych kilku dni zakwalifikowane Jednostki Samorządu Terytorialnego otrzymają wzór umowy wraz z wykazem dokumentów niezbędnych do jej zawarcia - informuje Fundacja Lepsze Życie, organizator konkursu.

 

zródło zdjęcia: https://www.milivolt.pl/

 

do góry