Ponad 20 worków ze śmieciami. Porębskie dęby już wysprzątane

22 Kwietnia 2024

W minioną sobotę odbyła się wielka akcja sprzątania starodrzewia „Dęby” w Porębie. Zobaczcie jej efekty!

Zakasali rękawy. Radni z klubu „Jedność i Przyszłość” wespół z porębskimi seniorami oraz przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Poręba, w minioną sobotę spotkali się w okolicy porębskiego „Orlika”. Cel był ważny. Jak co roku, chcieli posprzątać zielony teren wokół starodrzewia „Dęby”, gdzie rosną piękne okazy szypułkowe.

Radnym towarzyszyli również mieszkańcy, którym dobro środowiska leży na sercu.

W ten sposób wspólnymi siłami, z pomocą Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, które zapewniło niezbędne w akcji: rękawice i worki, w ciągu niespełna dwóch godzin udało się zebrać ponad 20 worków śmieci.

Wśród nich nie tylko papiery i plastiki, ale nawet gumowe opony.

- Już niedługo planujemy więcej akcji sprzątania! – zapowiadają radni, a my przypominamy, że dziś – 22 kwietnia - obchodzony jest Dzień Ziemi.

– Dbajmy o naszą planetę, dbajmy o nasze miasto. W czystej, zadbanej przestrzeni nam wszystkim będzie żyło się zdrowiej i lepiej – apeluje burmistrz Poręby Ryszard Spyra.