przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Policja w akcji. Koniec picia w miejskim parku!

12 Lipca 2022

Spożywanie alkoholu oraz sytuacje zakłócania ładu i porządku publicznego. Taki problem wskazali mieszkający w okolicy parku przy ul. Wojska Polskiego w Porębie. Policja nie pozostaje bezczynna!

Rozpoznanie w tym miejsku prowadził m.in. tutejszy dzielnicowy -  młodszy aspirant Dariusz Grajkowski z Posterunku Policji w Porębie.

Z mieszkańcami rozmawiał praktycznie codziennie, podczas rutynowych patroli. Okazało się, że największym problemem dla mieszkających w pobliżu parku przy ul. Wojska Polskiego są osoby spożywające alkohol, zakłócające ład i porządek publiczny. - Krzyczą, śmiecą, nierzadko zachowują się wulgarnie. Przez to człowiek nie czuje się bezpiecznie - żalili się dzielnicowemu porębianie.

Jak ustalił mł. asp. Dariusz Grajkowski, do takiego procederu dochodzi głównie w piątki i soboty w godzinach od 9 do 13 oraz od 15 do 22 oraz w niedziele w godzinach od 16 do 22.

- Nie pozostajemy bezczynni - mówi wprost asp. Piotr Szewczyk, Kierownik Posterunku Policji w Porębie. Dodaje, że w ramach wspólnej akcji z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu, teren ten zostanie objęty szczególnym nadzorem policyjnym. - Nasze starania będą zmierzały do ograniczenia spożywania alkoholu oraz zakłócania porządku publicznego - zapowiada aspirant Piotr Szewczyk.

 

do góry