przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Podłoga z żywicy! Mediateka nabiera kształtów

14 Czerwca 2024

Jasna w ogromne zielone grochy wyznaczające poszczególne strefy. Nowa żywiczna podłoga to jedna z nowości, które pojawiły się właśnie w nowo powstającej Mediatece.

Ściany zyskały nowe barwy, w łazienkach kontynuowane są prace przy tzw. białym montażu, a na zewnątrz lada chwila zamontowana zostanie specjalna platforma dla osób z niepełnosprawnościami.

Największe wrażenie robi jednak jasna żywiczna podłoga, która dzięki ogromnym zielonym grochom, przykuwa uwagę.

Meble zostały już zamówione

To tylko część prac, jakie udało się wykonać od połowy kwietnia tego roku, kiedy to, po kilku nieudanych postępowaniach przetargowych, Urząd Miasta Poręba wyłonił wykonawcę prac przy Mediatece.

- W zakresie umowy jest jeszcze m.in. skończenie sufitów i montaż monitoringu. Aktualnie czekamy na zamówione już wcześniej meble – mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor z Referatu Nieruchomości i Gospodarki  Komunalnej UM Poręba.

mediateka

Atrakcje dla małych i dużych

Przypomnijmy, jak wyglądać będzie porębska Mediateka? Na ok. 160 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej powstać ma m.in. hol z ladą recepcyjną, szatnie, toalety oraz aneks kuchenny.

Zgodnie z planem korytarz Mediateki wiódł będzie do sali głównej – najważniejszej części Klubu, podzielonej na kilka ważnych stref. – W tym na przykład strefę multimedialną, strefę malucha, strefę muzyczną i komputerową. Wszystkie wyposażone w bardzo nowoczesne urządzenia do pracy, nauki i wyśmienitej zabawy – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

- Zakup urządzeń multimedialnych do Mediateki będzie obejmował kolejne postępowanie przetargowe – przypominają urzędnicy.

Prace utrudniała bieżąca sytuacja na rynku

Prace nad Klubem Integracji Międzypokoleniowym – tzw. Mediateką - rozpoczęto w styczniu 2022 roku. Wyłoniona w drodze przetargu spółka rozpoczęła je od prac rozbiórkowych. Prace pokrzyżowała jednak m.in. pandemia i drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych.

- Mam nadzieję, że teraz szybko i sprawnie uda się inwestycję dokończyć – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Dodaje, że będzie to kolejne miejsce w Porębie, w których ciekawą ofertę znajdzie każdy mieszkaniec, zarówno ten najmłodszy, jak i porębscy seniorzy.

Zaznaczmy jeszcze, iż Mediateka powstaje na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, w miejscu, gdzie niegdyś działała kawiarnia „Kaktus”.

 

 Mediateka

do góry