przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Piknik na murawie. Tak Poręba zainaugurowała wakacje!

6 Lipca 2021

Wakacyjną labę rozpoczęła cykliczna już w Porębie impreza wakacyjna pod hasłem „Od jutra luz”. Tym razem piknik odbywał się na terenie Orlika. I bardzo się udał. Zobaczcie sami!

dron

Pogoda, mimo mało optymistycznych prognoz z burzami, dopisała. Na terenie porębskiego kompleksu sportowego „Orlik”, w piątek 25 czerwca, odbyło się oficjalne zainaugurowanie sezonu wakacyjnego. Dla młodszych i dla starszych. Imprezę zorganizowały Kluby Radnych „Jedność i Przyszłość” i „Pozytywna Inicjatywa” oraz Lokalni Animatorzy Sportu. Atrakcji  było co niemiara!piknik2Balonowe pudelki

Pierwsze dwie godziny pikniku (rozpoczął się o godz.17) przeznaczone były na zabawy dla najmłodszych uczestników imprezy. Maluchy pod okiem animatorek w kolorowych strojach bawiły się ile wlezie. Przy muzyce, torze przeszkód i innych zabawach ruchowych. Dużą popularnością cieszyły się także balony. Ustawiła się po nie naprawdę długa kolejka. Nic dziwnego, panie animatorki z podłużnych minibalonów potrafiły wyczarować prawdziwe cuda: pieska-pudelka, pistolet albo piękny kwiatek.

piknik3

Rozgrywki na murawie i kiełbaski z ogniska

Po godzinie 19 rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie. Mecz rozegrała reprezentacja piłki siatkowej "Orlika", a także reprezentacja piłki nożnej - drużyna „Orły Orlika”. Sportowcom kibicowały dziewczynki z grupy tanecznej „Dance Revolution”, które w przerwie meczów tańczyły na boisku. Imprezę inaugurującą wakacje zakończyło z kolei ognisko z kiełbaskami, w przygotowaniu którego pomogli porębscy strażacy-ochotnicy.

piknik4

Jak podsumowano, imprezę odwiedziła ponad setka dzieci z rodzicami i dziadkami. Bezpiecznych i udanych wakacji życzył im wszystkim burmistrz Poręby Ryszard Spyra, który piknik objął swoim honorowym patronatem.

do góry