przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Pelargonie, kocanki, komarzyce. Poręba rozkwita!

21 Maja 2024

Przy fontannie w centrum, pod budynkiem magistratu a także przy porębskim ośrodku zdrowia. Wszędzie tu pojawiły się już donice z nowymi roślinami ozdobnymi. Efekty zachwycają!

 

Zarówno jednoroczne, jak i wieloletnie sadzonki pojawiły się niedawno w sporych rozmiarów kolorowych donicach, ustawionych w najbardziej reprezentatywnych częściach naszego miasta.

Pracownice Urzędu Miasta Poręba własnoręcznie dosadzały do donic nowe roślinki.

Co takiego w nich kwitnie? – M.in. tradycyjne pelargonie, ale także kocanki, supertunie i komarzyce – wylicza Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej UM Poręba.

Dodaje, że urząd zakupił kwiaty w promocyjnych cenach i takiej ilości, by mimo oszczędnych nakładów, cieszyły oko i robiły wrażenie.

- Zależy nam, by nasze miasto postrzegane było jako zadbane, przyjazne mieszkańcom i po prostu piękne. Jednocześnie dbamy o sytuację finansową gminy, dlatego wszelkie zakupy są przemyślane i odpowiedzialne – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Zaznaczmy, że w Porębie ciągle trwają akcje porządkowe oraz pielęgnacyjne. Dzięki umowie z Zakładem Karnym w Ciągowicach, do pracy m.in. przy koszeniu trawników, zaangażowani zostali osadzeni.

To kolejny przykład na to, że Urząd Miasta Poręba dba o nasze wspólne gminne pieniądze.

do góry