przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Olimpiada w Porębie. Już w najbliższą sobotę!

25 Sierpnia 2021

Niedawno zakończyła się w Tokio, teraz czas na Olimpiadę w… Porębie! Będzie tradycyjny znicz olimpijski, odśpiewanie hymnu i oczywiście spora dawka sportowych zmagań i emocji.

4 złote, 5 srebrnych oraz 5 brązowych. Łącznie 14 medali zdobyli polscy sportowcy podczas zakończonej 8 sierpnia olimpiady w Tokio. Za kilka dni olimpijski płomień zawita do naszego miasta. W sobotę 28 sierpnia na terenie porębskiego „Orlika” rozpocznie się bowiem Międzypokoleniowa Powiatowa Olimpiada Sportowa. O godzinie 10, od zapalenia znicza i odśpiewania hymnu państwowego. Główna część olimpiady - konkurencje sportowe - zaplanowano od godz. 11.

- Chętnych do wzięcia w nich udziału zapraszamy do Biura Zawodów, które już działa na kompleksie sportowym „Orlik”. Zapisy na poszczególne zawody odbywają się w godzinach od 15 do 21 - zaprasza Robert Bijak, Lokalny Animator Sportu. Zaznacza, że warunkiem udziału w wydarzeniu jest brak przeciwwskazań zdrowotnych i objawów związanych z Covid-19.

Arena zmagań aż w czterech miejscach

Wyzwania sportowe pogrupowano pod kątem miejsca, w którym będą się odbywać. I tak; na kompleksie sportowym „Orlik” odbędzie się mecz piłki nożnej, mecz piłki siatkowej, konkurs rzutów karnych oraz turniej tańca nowoczesnego.

W szkołach podstawowych nr 1 i nr 2 w Porębie odbędą się uczniowskie zawody sportowe.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie zaplanowano turniej tenisa stołowego dla seniorów.

Z kolei na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestnicy Olimpiady rozegrają turniej piłki siatkowej plażowej.

To jednak nie wszystko. W planie wydarzenia znalazła się także eskapada rowerowa i nordic walking. Start i metę obu dyscyplin wyznaczona na terenie „Orlika”.

Uroczyste wręczenie medali i punkt szczepień

- O godzinie 17 odbędzie się dekoracja medalistów, wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców poszczególnych konkurencji - zapraszają organizatorzy porębskiej olimpiady. Pół godziny później wylosowana zostanie nagroda specjalna dla uczestników wydarzenia, ufundowana przez firmę „Electrolux”.

Na godzinę 18 zaplanowano artystyczną część olimpijską. Ze swoimi najlepszymi kawałkami wystąpią soliści, solistki oraz zespoły wokalne działające przy Stowarzyszeniu Studio ART w Porębie oraz Miejskim Ośrodku Kultury.

Co ważne, podczas olimpiady będzie zorganizowany Mobilny Punkt Szczepień.

Międzypokoleniowa Powiatowa Olimpiada Sportowa to zadanie realizowane w ramach projektu, na które Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie pozyskało środki finansowe w wysokości 7 tys zł ze Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

Wydarzenie współfinansowane jest również ze środków Urzędu Miasta Poręba oraz środków własnych Stowarzyszenia, przy wsparciu licznej grupy sponsorów.

olimpiada

 

 

do góry