Obowiązek zgłoszenia faktu posiadania drobiu/ptaków (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych)

5 Stycznia 2023

Obowiązek zgłoszenia faktu posiadania drobiu/ptaków (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych)

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U.2022.768) istnieje obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Z uwagi na powyższe każdy, kto posiada drób lub ptaki (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych w pomieszczeniach mieszkalnych), powinien  fakt utrzymywania drobiu w formie telefonicznej a następnie pisemnej zgłosić Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Zawierciu pod numerem telefonu
(32) 67 235 33 oraz na załączonym formularzu zgłoszenia.

Wypełniony formularz „ Zgłoszenie faktu posiadania drobiu/ptaków” należy:

• złożyć  osobiście w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zawierciu,  42-400 Zawiercie, ul. Paderewskiego 116, lub
  • przesłać pocztą na adres : Powiatowy Inspektorat w Zawierciu, 42-400 Zawiercie, ul. Paderewskiego 116, lub
  • przesłać drogą e-mail na adres

W załączeniu:

• Ulotka informacyjna